Fenerbahçe, Bursaspor ve Ankaragücü

2010-04-27 18:33:00

2009-2010 Turkcell Süper Ligi müthiş bir yarışa sahne oluyor. Bir yanda Fenerbahçe diğer yanda ise Bursaspor şampiyonluk için muhteşem maçlara imza atıyorlar.

Fenerbahçe son oynadığı Kasımpaşa maçından sonra lider oldu ve Bursaspor'un hemen bir puan üzerinde. Ancak önünde 3 tane çok zorlu maç var. Bunlardan biri de Ankaragücü deplasmanı.

Bildiğiniz gibi Ankaragücü ile Bursaspor iki kardeş klüp. Maçlarında taraftarlar sürekli birbirlerini destekleyici tezahuratlar yapıyorlar. Bu nedenle şimdiden medyada karşılıklı açıklamalar yapılmaya başlandı.

Hem Fenerbahçe klübünden hem de Ankaragücü klübünden sert açıklamalar geliyor. Oysa ben iki tarafın açıklamalarını da yersiz buluyorum. Bir Fenerbahçe'li olarak takımımın eğer şampiyon olmak istiyorsa tüm engelleri aşması gerektiğini düşünüyorum.

Bu açıdan bence imalar barındıran bu tarz açıklamalara gerek yok. Ankaragücü taraftarı sahada oynamayacak heralde, kaldı ki Fenerbahçe de Ankaragücü takımını yenecek güçte. Hangi hakem atanacak? Ankaragücü maçına dışardan başka taraftar grupları gelecek mi gibi sorular bana göre gereksiz.

Fenerbahçe eğer şampiyon olmak istiyorsa o maça büyük bir hırsla çıkmalı ve kazanmalıdır. Henüz ligin bitimine 3 maç var ve 3 rakibimiz de zor gol yiyen takımlar. Bunu da bir köşeye not edelim.

5
0
0
Yorum Yaz